xseox marketing

Tworzenie sklepów internetowych

Sprawdź jak tworzy się sklepy internetowe na zamówienie i dlaczego warto wybrać taką metodę

Tworzenie sklepów internetowych to jedna z najpopularniejszych usług, z których możemy skorzystać chcąc założyć własny e-sklep. Jest to na tyle zaawansowane przedsięwzięcie, że zdecydowanie warto przekazać je do realizacji osobie kompetentnej — specjaliście, który wykona za nas wszystkie elementy i uruchomi naszą platformę sprzedażową. Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje odnośnie tego jak tworzy się sklepy internetowe na zamówienie i dlaczego warto wybrać właśnie tę metodę, a nie korzystać z gotowych szablonów.

Tworzenie sklepów internetowych na WordPress

Tworzenie sklepów internetowych na platformie WordPress jest niezwykle popularną czynnością. Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych platform umożliwiających tworzenie strony internetowej oraz oferującej hosting wraz z wykupieniem domeny. Największymi plusami WordPressa jest duża elastyczność, a także renoma i szybkość działania połączone ze stabilnością. Platforma ta daje również możliwość tworzenia strony internetowej od zera lub w oparciu o konkretne szablony.

Usługa tworzenia sklepów internetowych na WordPressie polega zatem na stworzeniu przez specjalistów dla klienta dostosowanego sklepu internetowego na tej platformie. Cały proces rozpoczyna się od wstępnej rozmowy, a także przekazania rzeczy, których wymaga klient. Podczas rozmowy specjaliści dopytują o szczegóły oraz przedstawiają ogólne propozycje. Klient może sugerować pewne rozwiązania i wybierać te zaproponowane lub całkowicie zdać się na specjalistę, który będzie tworzył jego e-sklep. Gdy obie strony dojdą do porozumienia i już ustalą wszystkie warunki współpracy, specjalista tworzy witrynę internetową zgodną ze wszystkimi wymaganiami. Tworzy ją przy pomocy edytora wewnętrznego i innych narzędzi edytorskich, a także wykorzystuje poszczególne wtyczki i pluginy do funkcjonalizowania strony internetowej. Tworzy się też odpowiednią ilość zakładek i kategorii, jakiej wymaga witryna pod kątem handlu internetowego. W tym momencie dodawane są np. systemy płatności czy karty produktowe i wszystkie elementy konieczne w sklepie internetowym. Klient jest również informowany na bieżąco o postępach prac, a także ma na nie wpływ. Tworzenie sklepu internetowego na WordPessie trwa przeważnie od kilku do kilkunastu dni, choć czas ten może być dłuższy w zależności od skomplikowania projektu. Efektem wykonania sklepu internetowego na WordPressie jest oddanie klientowi gotowego i funkcjonalnego oraz zoptymalizowanego sklepu internetowego, który jest zdatny do użytku i który znajduje się na platformie WordPress, poprzez którą może zarządzać witryną. Plusem platformy WordPress jest również:

●    brak konieczności dbania o hosting
●    niewykupywanie domeny u zewnętrznych operatorów
●    łatwe zarządzanie

Wykorzystywanie wtyczki WooCommerce

Bardziej zaawansowaną formą, którą wykorzystuje się na WordPressie w celu stworzenia sklepu internetowego, jest wykorzystanie wtyczki WooCommerce. Jest to plugin pozwalający zamienić zwykłą stronę internetową w funkcjonalny e-sklep z wieloma modułami i funkcjonalnościami. Rozwiązanie to jest dedykowane dla osób, które potrzebują nieco bardziej zaawansowanego sklepu internetowego lub chcą intensywnie rozwijać markę. Plusami takiego wyboru jest zdecydowanie darmowość wtyczki. Otrzymujemy również certyfikat SSL, który rozwiązuje wszystkie problemy z szyfrowaniem i częściowym ignorowaniem przez Google witryn bez niego. WooCommerce to także bardzo dobra integracja SEO, a także łatwe zarządzanie poprzez intuicyjny panel WordPressa. Sam system jest aktualnie rozwijany oraz posiada wiele płatnych rozszerzeń, z których możemy skorzystać jedynie wtedy gdy ich potrzebujemy.

Dlaczego warto tworzyć sklep internetowy na zamówienie a nie wybierać gotowych szablonów

Tworzenie sklepów internetowych na zamówienie na WordPressie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z gotowych szablonów. Tworzenie sklepu internetowego na zamówienie pozwala dostosować go do naszych potrzeb i możliwości, a dzięki temu możemy wykorzystywać lepiej potencjał naszego budżetu i działać skuteczniej. Samo stworzenie sklepu na zamówienie jest proste w zleceniu oraz wykorzystuje sprawdzone i co najważniejsze skuteczne rozwiązania zarówno jeśli chodzi o samą platformę WordPress jak i wtyczkę WooCommerce. Sklepy tego typu dają również bardzo szerokie pole do konfiguracji i rozwoju.

Cennik tworzenia sklepu internetowego

WooCoomerce
Jednorazowa opłata
Indywidualny projekt
Responsywna strona
Formularze
Połączenie płatności
Integracja płatności online
Integracja wysyłek
Hosting na rok w cenie
cena już od

od 1500 zł netto

Wycena stworzenia sklepu www
Copyright © 2020 – 2022 Xseox Marketing. Najwyższy standard pozycjonowania
crossmenu