xseox marketing

Reklama poprzez artykuł sponsorowany

Sprawdź jak działa, czym jest i czy warto prowadzić tak promocję!

Artykuły sponsorowane to nie często wybierane formy reklamy przez osoby chcące reklamować swoją markę czy sklep internetowy. W wielu przypadkach, są one uważane za zarezerwowane jedynie dla dużych globalnych marek, trudne w realizacji czy skompilowane. W rzeczywistości każda osoba może napisać taki artykuł bądź zamówić jego publikację w serwisie tematycznym o różnej wielkości. W tym tekście przedstawiamy wszystkie zalety artykułów sponsorowanych oraz podpowiadamy, jak działają, czym są i jak je napisać samodzielnie!

Artykuł sponsorowany — tekst tematyczny z reklamą

Artykuł sponsorowany to tekst, który jest wartościowy i merytoryczny oraz zawiera subtelną reklamę naszej firmy. Piszemy go w celu przyciągnięcia i zainteresowania klienta daną tematyką czy branżą. Zadaniem tekstu sponsorowanego jest dostarczenie klientowi lub czytelnikowi wielu ciekawych danych oraz informacji i skłonienie go, aby wszedł na naszą stronę poprzez link umieszczony na końcu tekstu. Artykuły takie w ok. 90% powinny składać się właśnie z neutralnego tekstu, z którego przydatne wiadomości czerpać będą czytelnicy. Jeśli tekst będzie ciekawy, wielu z nich w poszukiwaniu dalszych informacji skorzysta z polecenia naszej firmy i linku oraz przejdzie na naszą stronę internetową czy do e-sklepu.

Reklama w artykułach sponsorowanych powinna być bardzo subtelna i nie zachęcać nachalnie czytelników do przejścia na naszą witrynę. Reklamę taką możemy dodać np. w formie informacji, że dany sklep lub nasza marka zajmuje się sprzedażą konkretnych elementów, jest liderem w branży, lub posiada ciekawe rozwiązania czy bloga o danej tematyce. Podany link i zaproszenie do zapoznania się z kolejnymi treściami nie będą odebrane jako nachalna reklama i to jest właśnie zadaniem artykułu sponsorowanego. Artykuły sponsorowane, możemy również używać jako główną strategię reklamową lub jako uzupełnienie innych działań promocyjnych, co z pewnością nam nie zaszkodzi.

Jakie korzyści odnosimy?

Jeśli będziemy korzystać z reklamy poprzez artykuły sponsorowane, odnosić będziemy wiele korzyści i plusów. Pierwszym takim plusem jest pozytywny odbiór reklamy. Tekst będzie bardzo pozytywnie odbierany przez czytelników — znacznie lepiej niż wyskakujące reklamy graficzne uniemożliwiające korzystanie z serwisu. Wiele osób z chęcią dowie się kolejnych informacji i skorzystaj z linku w tekście. Nasza marka będzie postrzegana również profesjonalnie i pozytywnie. Dużą część czytelników powie, że skoro publikujemy wartościowe treści, to nasza marka jest liderem w branży i zna się na niej bardzo dobrze. Oprócz korzyści wizerunkowych artykuły sponsorowane są też często polecane np. znajomym czy w miejscach branżowych. Dzięki temu możemy liczyć na wirusowe rozprzestrzenianie się tekstu oraz darmową dystrybucję naszej reklamy. Niewiele osób wie, że wiadomość umieszczane na forach czy w social mediach z linkiem do naszej witryny, czy tekstu, pozytywnie wpływa również na pozycjonowanie naszej strony i działa jako link building.

Do korzyści tekstów sponsorowanych możemy zaliczyć jeszcze możliwość ich samodzielnego stworzenia oraz duży wybór agencji marketingowych oferujących tworzenie i publikację takiego tekstu. Dużym plusem, z którego skorzystają nawet najmniejsze firmy, jest efektywność takiej reklamy. Publikując materiał np. o kosiarkach, publikujemy go na stronie tematycznej, gdzie potencjalnie wszystkie osoby są tam zainteresowane daną tematyką. Dzięki temu efektywnie możemy wydać pieniądze na reklamę, bez obawy, że ich część zmarnuje się, gdyż reklama trafi do osób niezainteresowanych nawet wstępnie daną branżą.

Jak napisać artykuł sponsorowany?

Pierwszymi krokami podczas pisania artykułu sponsorowanego jest wybór tematu oraz stworzenie tekstu w odpowiednim stylu. Temat powinien być dobrany do danej kategorii w ten sposób, aby trafiał do jak największej grupy czytelników — potencjalnych klientów. Dzięki temu zainteresujemy wiele osób w danej branży i zwiększymy prawdopodobieństwo trafienia do odpowiednich osób. Temat warto wybierać też pod kątem aktualnych trendów, aby był przyciągający. Sam artykuł należy pisać prostym językiem, gdyż tekst ma się lekko i przyjemnie czytać. Nie powinniśmy również “lać wody” oraz używać ogólników czy wypełnień. Tylko podawanie konkretnej i przydatnej wiedzy spełni swoje zadanie. Warto napisać zatem krótszy tekst, ale bardziej wartościowy i ciekawy niż długi i pusty wpis, po którym nikt nie zdecyduje się na skorzystanie z naszego linku reklamowego. Artykuł może mieć również różne formy np. tutorialu, poradnika czy jednej z kilku części, które będą pojawiały się, co pewien czas i będą kontynuacją. Artykuł sponsorowany powinien również bezwzględnie być napisany poprawnie gramatycznie, stylistycznie i nie zawierać błędów gramatycznych — co definitywnie obniży naszą wiarygodność w oczach czytelników. Teksty sponsorowane mogą być krótkie lub długie, zawierać grafiki, czy statystyki, które zwiększą jego popularność. Możemy również dodawać inne odnośniki do ciekawych miejsc w sieci, co z pewnością pozwoli zdobyć przychylność czytelników.

Pisać artykuły samemu czy zlecać to zadanie?

Gdy chcemy skorzystać z tej formy reklamy, bardzo często zastanawiamy się, czy tekst napisać samodzielnie. Istnieją dwie możliwości — samodzielne stworzenie artykułu i zlecenie tego zadania agencji marketingowej. Jeśli znamy się na branży i napisanie takiego tekstu nie jest dla nas problemem, możemy samodzielnie wykonać taki tekst i mieć pewność, że zawiera on wszystkie elementy, na których nam zależy. Jeśli nie znamy się na branży, nie mamy talentu pisarskiego lub nie mamy czasu na takie posunięcie, zdecydowanie warto zlecić napisanie tekstu agencji. Cena to ok. kilkudziesięciu złotych plus dodatkowe koszta od kilkudziesięciu do kilkuset za znalezienie portalu tematycznego i jego publikację. Jeśli chcemy maksymalnie zaoszczędzić, możemy tekst napisać samodzielnie oraz odnaleźć też samemu odpowiedni serwis i ustalić jedynie cenę za dodanie wpisu reklamowego.

3 kwietnia, 2020
Copyright © 2020 – 2022 Xseox Marketing. Najwyższy standard pozycjonowania
crossmenu