xseox marketing

Pozycjonowanie lokalne stron

Pozycjonowanie lokalne stron internetowych jest jednym z najlepszych sposobów promocji biznesu w okolicy. Zwiększenie widoczności witryny reklamującej biznes stacjonarny np. piekarnię lub zakład fryzjerski daje wiele korzyści i pozwala docierać do osób mieszkających w okolicy. Pozycjonowanie lokalne wbrew pozorom jest równie proste do wykonania, co te ogólne i pozwala osiągnąć więcej korzyści osobom promującym swój lokalny biznes. Poniżej prezentujemy, czym jest pozycjonowanie lokalne, jak przebiega i dlaczego warto promować swój biznes stacjonarny w internecie w wyszukiwarce Google.

Czym jest lokalne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie lokalne strony internetowej to podniesienie jej pozycji w wyszukiwarce Google pod danymi frazami, ale w kontekście danego miasta. Nasza strona internetowa pozycjonowana w ten sposób będzie wyświetlana na wysokich pozycjach w Google, gdy informacji wyszukiwać będą osoby znajdujące się w danym mieście lub osoby wyszukując konkretnych słów kluczowych z dopiskiem naszego miasta. Pozycjonowanie lokalne witryny jest idealnym sposobem promocji biznesu stacjonarnego w okolicy. Samo pozycjonowanie lokalne od technicznej strony przebiega na takiej samej podstawie co te ogólne. Przy tym typie pozycjonowania wykonuje się jednak niektóre czynności pod nieco innym kątem. Jest to np. zamieszczanie fraz lokalnych, a nie standardowych na stronie, pozwiązywanie witryny z danym miastem czy link building na lokalnych zewnętrznych stronach www. Celem tego pozycjonowania jest wypromowanie witryny biznesu lokalnego w danym mieście.

Jakie korzyści daje pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne daje wiele korzyści i zdecydowanie warto je wdrażać. Pierwszą korzyścią jest możliwość pozyskiwania lokalnych klientów i docieranie do lokalnych użytkowników w sieci. Witryna promowana w kontekście danego miasta będzie widoczna dla osób mieszkających w danym mieście na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Obecnie wiele osób poszukuje tak informacji, dzięki czemu możemy liczyć na napływ dużej ilości klientów. W ten sposób możemy łatwo, prosto i szybko dotrzeć do wielu osób z naszego otoczenia, co często jest ciężkie lub niemożliwe przy tradycyjnej promocji. Google również promuje coraz mocniej lokalne wyniki wyszukiwania i samo proponuje je osobom mieszkającym w danym mieście czy regionie. Dzięki temu pozycjonując witrynę lokalnie, mamy pewność, że wyszukiwarka Google również chce wyświetlać naszą witrynę mieszkańcom danego miasta i robi wszystko, aby tak się stało — co zdecydowanie wpływa na skuteczności promocji biznesu w okolicy.

Samo pozycjonowanie lokalne pozwala też efektywnie wykorzystać budżet, jaki mamy przeznaczony na promocję. Przeznaczać go będziemy jedynie na te działania, które mają rzeczywiste duże prawdopodobieństwo skuteczności i przynoszą konkretne profity. Pozycjonowanie te nie jest również bardziej ryzykowne czy trudne niż ogólne oraz możemy wdrażać je na różnego rodzaju stronach internetowych niezależnie, czy są to strony on page, witryny firmowe czy prywatne blogi.

Co zyska klient, zamawiając usługę pozycjonowania lokalnego?

Zamawiając usługę pozycjonowania lokalnego, zyskują państwo wiele korzyści. Jestem specjalistą zajmującym się tego typu czynnościami wiele lat. Oprócz bogatego doświadczenia posiadam też liczne realizacje i szerokie kompetencje. Do każdego zlecenia podchodzę w indywidualny sposób oraz dobieram najlepsze rozwiązania dla danego projektu. Współpracując ze mną, możecie państwo liczyć raportowanie o postępach, przejrzystą umowę, priorytetowe podejście oraz stosowanie najodpowiedniejszych technik pozycjonowania zgodnymi z nowymi trendami i aktualizacjami algorytmów Google.

Cennik Pozycjonowania Lokalnego

Zapoznaj się z aktualnym cennikiem
Bezpłatna wycena
Przejrzysta umowa
Pomoc w doborze fraz
Raportowanie wyników
Kreatywne rozwiązania
Panel statystyk
Formularz wyceny

już od 700 zł

Cena Netto za 1  MC kalendarzowy
Dokładny koszt pozycjonowania zostanie oszacowny pod dokonaniu niezobowiązującej analizie Państwa strrony internetowej, fraz kluczowych oraz konkurencji.
Copyright © 2020 – 2022 Xseox Marketing. Najwyższy standard pozycjonowania
crossmenu