xseox marketing

Administracja stronami www

Sprawdź czym jest ta usługa i jak będzie zajmował się Twoją stroną www administrator

Administracja stronami internetowymi to niełatwe zadanie, które bardzo często wymaga sporych kompetencji i poświęcenia dużej ilości czasu. Przeważnie posiadając swoją stronę internetową gdy jest rozbudowana lub kilka witryn nie mamy czasu zarządzać nimi osobiście. Niezwykle pomocną usługą jest w takiej sytuacji administracja stronami www. W tym tekście przedstawiamy wszystkie ważne informacje o niej, a także podpowiadamy – czym zajmują się administratorzy i w czym będą mogli nas wyręczyć jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi.

Aktualizacje treści

Pierwszym i najpopularniejszym zadaniem, którym zajmują się administratorzy stron www, jest aktualizacja treści. Jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych oraz bardzo ważny element z uwagi na naszych odbiorów. Aktualizacja treści polega na dodawaniu nowych tekstów przez webmasterów na naszej stronie internetowej. Teksty pochodzące od copywriterów, agencji marketingowych lub od nas muszą zostać odpowiednio dostosowane i sformatowane czyli przystosowane do naszej witryny. Administratorzy zadbają również o: odpowiednią częstotliwość aktualizacji

●    godziny publikacji treści
●    odpowiednie uzupełnienie treściami naszej strony pod kątem merytorycznym
●    wymianę treści

Instalacja motywów / pluginów

Drugą czynnością, którą zajmują się administratorzy stron www, jest instalacja motywów czy pluginów na naszej stronie internetowej. Zadanie to jest bardzo ważne, gdyż zwiększa funkcjonalność strony i potrafi ją zmienić bez ingerowania w jej strukturę. Niezależnie od systemu, o jaki opiera się nasza witryna, najczęściej do dyspozycji mamy bardzo dużą ilość darmowych i płatnych motywów czy pluginów. Są to odpowiednie szaty graficzne, style stron internetowych czy rozszerzenia dotyczące płatności, funkcjonalności na stronie czy narzędzi analitycznych i edytorskich. W razie potrzeby lub chęci zmiany naszej strony internetowej administratorzy mogą zatroszczyć się o zainstalowanie odpowiednich motywów lub pluginów. Często wymaga to zaawansowanej wiedzy z zakresu kodowania oraz IT. Administratorzy posiadają również kompetencje, aby określić czy dany motyw lub wtyczka nie spowolni naszej strony i nie uszkodzi jej.

Zmiany wersji PHP, backup, kwestie techniczne

Administracja strony internetowej to również kwestie techniczne. Może być to np. optymalizacja hostingu i dbanie o odpowiednią strukturę plików czy wykonywanie backupów — kopii zapasowych stron, które służą do odzyskiwania ostatniego stanu witryny przy awarii strony. Czasami wymagana jest również zmiana wersji PHP, aby strona internetowa była obsługiwana w innym standardzie, czym również zajmą się administratorzy.

Przenoszenie stron / poczt

Ważną czynnością, którą zajmują się administratorzy stron www, są migracje czyli przenoszenie stron i poczt na inne hostingi lub do innych usługodawców. Jest to bardzo ważna i co istotne skomplikowana czynność, którą wbrew pozorom trzeba wykonywać w niektórych przypadkach dosyć często. Jest to spowodowane zmianami w ofercie obecnych usługodawców czy ceną. Przenoszenie strony lub poczty polega na przeniesieniu plików z danymi z jednego serwera na drugi oraz zoptymalizowaniu nowego systemu obsługującego witrynę /  pocztę, a także dbaniu nad płynnym przejściem z jednej opcji na drugą, aby nasza witryna i poczta były cały czas dostępne.
Copyright © 2020 – 2022 Xseox Marketing. Najwyższy standard pozycjonowania
crossmenu